flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення:

Інформація для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Стаття 13 Конвенції ООН  про права осіб з інвалідністю (Конвенція про права інвалідів) передбачає, що держави-учасниці забезпечують особам з інвалідністю нарівні з іншими ефективний доступ до правосуддя.

Конституції України  наголошує, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (стаття 3).

Стаття  26 Закону України  «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» визначає, що підприємства, установи та організації зобов'язані створювати  умови  для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю (у  тому  числі  осіб  з  інвалідністю,  які використовують засоби
пересування  та  собак-поводирів) до об'єктів фізичного оточення.
Відповідно до ч.3  ст.7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України.

Зазначене стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Господарським судом Чернігівської області вживаються заходи у вирішенні питання доступності суду для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, задля створення гідних умов перебування у приміщенні суду.

Так вхід до приміщення суду обладнаний кнопкою виклику з переговорним пристроєм;  у приміщенні суду встановлено  інформаційні тактильні таблички, виконані шрифтом Брайля для осіб з порушенням зору, а на сходинках приміщення суду нанесено маркування у вигляді контрастних смуг.

На офіційній сторінці суду веб-порталу «Судова влада України» особи можуть скористатися розділом «Громадянам», який містить вкладення «Безкоштовна правова допомога» та «Судовий збір»; для отримання судових рішень -  Єдиним державним реєстром судових рішень.

Учасники справи мають можливість надсилати документи в електронній формі, засвідчені електронним цифровим підписом, на офіційну електронну адресу суду: inbox@cn.arbitr.gov.ua.

Приміщення суду обладнане необхідною технікою для проведення судових засідань в режимі відеоконференції.

Наказом керівника апарату суду визначено особу, відповідальну за доступ до суду осіб з інвалідністю та  маломобільних груп населення під час звернення до суду – судових розпорядників Коропця Олександра Вікторовича та Кривоноса Олександра Івановича, тел.: (0462) 77-47-20.

 

Рекомендації щодо  правил поведінки  відповідальних осіб з особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення.
Основні принципи етикету у спілкуванні з особами з інвалідністю

              З питань, що стосуються людини з інвалідністю, важливо завжди памятати, що потрібно звертатись безпосередньо до цієї людини, а не до супроводжуючої її особи.

Етика спілкування та допомога людині з інвалідністю

НАЙГОЛОВНІШЕ: не стороніться людей з інвалідністю. Якщо Ви готові вести себе з ними з повагою й розумінням, вони не образяться, якщо Ви помилитесь.

Рекомендації із супроводу та взаємодії з людиною з інвалідністю

Загальні положення

Людина з порушенням зору, або незряча людина

Особи, які користуються кріслом колісним

Особи з порушеннями слуху, або глуха людина

Особи з затримкою розумового розвитку

 (З використанням інформації розділу «Етика спілкування» з сайту Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея  людей з інвалідністю України»: http://naiu.org.ua/useful/etika-spilkuvannya/)

 

Шановні особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення! Звертаємося до Вас із проханням: вносити свої пропозиції та зауваження щодо покращення доступу до правосуддя, а також щодо наповнення інформацією та функціонування сайту суду на веб-порталі «Судова влада України».

Ми обов’язково відреагуємо на Ваші зауваження та пропозиції, а також врахуємо їх  у своїй роботі!

 

За інформацією прес-секретаря суду