flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судові розпорядники

10 квітня 2018, 16:42

Господарський суд Чернігівської області поповнився новими співробітниками - судовими розпорядниками.

Хто ж такі судові розпорядники? Які функції вони виконують та які обов’язки мають?

Судовий розпорядник – це працівник апарату суду, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом керівника апарату суду, з дотриманням вимог трудового законодавства України.

На посаду судового розпорядника призначається особа, яка  відповідає вимогам, встановленим Законом України «Про державну службу».

У своїй роботі керується Конституцією України, Господарським процесуальним кодексом України та іншими кодексами України, Законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу»,  «Про запобігання корупції», Інструкцією з Діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом ДСА України  № 28 від 20.02.2013 року (зі змінами), Положенням про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників, погодженим рішенням Вищої ради правосуддя № 1547/0/15-17 від 13.06.2017 та затвердженим наказом Державної судової  адміністрації України № 815 від 20.07.2017 та іншими нормативними актами, які мають відношення до виконання службових обов’язків та цією посадовою інструкцією.

У кожному суді діє служба судових розпорядників. Судові розпорядники забезпечують додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні (стаття 159 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

У відповідності до ст. 65 Господарського процесуального кодексу України судовий розпорядник: забезпечує належний стан зали судового засідання і запрошує до неї учасників судового процесу; з урахуванням кількості місць та забезпечення порядку під час судового засідання визначає можливу кількість осіб, які можуть бути присутні у залі судового засідання; оголошує про вхід і вихід суду із зали судового засідання та пропонує всім  присутнім встати; слідкує за додержанням порядку особами, присутніми у залі судового засідання; під час судового засідання приймає від присутніх у залі учасників судового процесу документи та інші матеріали і передає суду; запрошує до залу судового засідання свідків та виконує вказівки головуючого щодо приведення їх до присяги; виконує інші доручення головуючого, пов’язані із створенням умов, необхідних для розгляду справ.

Більш детально завдання та обов’язки судового розпорядника закріплені у Посадовій інструкції судового розпорядника  Господарського суду Чернігівської області (посадова інструкція).

 

За інформацією прес-секретаря суду