Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
18-19 червня 2018 року у Львові тренери зібралися для участі у тренінгу на тему: «Врегулювання спорів за участю судді у господарському судочинстві».
Захід організований Національною школою суддів України у співпраці з українсько-канадським проектом «Підтримка судової реформи».
Суддя-спікер Господарського суду Чернігівської області Демидова Марія Олександрівна прийняла участь у зазначеному тренінгу.
Метою проходження навчального курсу для судді є: розуміння переваг врегулювання спорів за участю судді, набуття вмінь та навичок застосування цієї процедури на практиці.
Завдання тренінгу: допомогти суддям засвоїти відповідний алгоритм визначення категорій справ, у яких доцільно проводити врегулювання спорів за участю судді; визначити максимальне коло питань, які можна вирішити за допомогою врегулювання спорів за участю судді; оволодіти певними юридичними та психологічними прийомами для врегулювання спору між сторонами.
Серед гостей заходу: керівник Проекту “Підтримка судової реформи” Любомир Маркевич, голова суду Королівської лави провінції Саскачеван, Канада Мартела Д. Попескула та директор з правових та навчальних питань Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон.
Серед тренерів: судді Олексій Омельян та Олеся Галамай, провідний науковий співробітник відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів, кандидат психологічних наук Андрій Маслюк та головний спеціаліст відділу підготовки викладачів (тренерів) Юлія Герус.
Говорили про важливість медіації в судочинстві та якість здійснення правосуддя шляхом мирного врегулювання спорів; міжнародний та національний досвід; законодавство; організаційно-правові засади застосування врегулювання спорів у господарському судочинстві; порядок та умови проведення; психологічні та практичні аспекти врегулювання спорів за участі судді.
Учасники тренінгу мали змогу подискутувати на кожну з тем, переглянути відео та під час роботи в малих групах виконати завдання, запропоновані тренерами за методом брейнстормінгу.
За інформацією прес-секретаря суду