Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Статистичні дані державного підприємства «Інформаційні судові системи» свідчать, що завдяки активній новинній роботі прес-служб аудиторія лише офіційного веб-порталу «Судова влада України» (court.gov.ua) зростає щороку. У 2018 році кількість новин, розміщених на порталі, становила 12 тисяч (для порівняння у 2016 році – 160), кількість читачів на веб-порталі щороку зростає на 45–50 відсотків, а у 2018 році кількість переглядів порталу становила вже 2,5 мільйона. І це – наше спільне досягнення», – зазначила Оксана Лисенко, начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП, керівник Прес-центру судової влади України.
28–29 листопада 2019 року на Чернігівщині пройшов Другий загальнонаціональний професійний форум прес-секретарів судів «Майстерність та безпека», організований Вищою радою правосуддя, проектом ЄС «ПРАВО-Justice» та Українсько-канадським Проектом підтримки судової реформи.
Форум став платформою, яка об’єднала 40 судових прес-секретарів з різних регіонів України. Прес-секретар Господарського суду Чернігівської області Юлія Гуринець взяла участь у зазначеному заході.
Серед цілей проведення форуму: обговорення успішного міжнародного та національного досвіду використання сучасних комунікаційних стратегій з метою підвищення рівня довіри громадськості до суду; презентація громадської організації «Всеукраїнська асоціація судових прес-секретарів» та затвердження плану діяльності організації на 2019-2020 роки, обговорення шляхів покращення інформаційної діяльності прес-служб судів та питання розвитку професії, проведення практичних майстер-класів для учасників з мобільної журналістики.
Під час першого дня Форуму учасники заходу заслухали лекції експертів у сфері комунікації та інформаційної безпеки, взяли участь у дискусіях.
Барбора Маронкова, директор Центру інформації і документації НАТО в Україні розповіла присутнім про основні тенденції в комунікації сьогодні, презентувала нову комунікаційну політику НАТО. Підкреслила, що для комунікації важлива стабільність.
Анна Маляр, кандидат юридичних наук, кримінолог, викладач Національної школи суддів України зупинилася на особливостях створення юридичного контенту для широкої аудиторії. Наголосила на тому, що комунікація є трендом 21 сторіччя.
Людмила Чернявська, кандидат політичних наук, координатор з питань гендерної політики та судового адміністрування Українсько-канадського Проекту підтримки судової реформи зупинилася на питанні гендерної чутливості у судових комунікаціях. Наголосила на визначеннях понять «сексизм» та «гендерна чутливість», нагадала про гендерно марковані вирази.
Валерій Удовиченко, співробітник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України, полковник розповів про ключові загрози цифровій безпеці. Зупинився на питаннях кібезбезпеки та кіберзахисту, нагадав про кібергігієну під час використання програм, продуктів та загальнодоступних незахищених мереж.
На завершення першого дня форуму Ірина Паламарчук, заступник начальника управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату ВРП, заступник керівника Прес-центру судової влади України, презентувала створену професійну громадську організацію «Всеукраїнська асоціація судових прес-секретарів». Зазначила, що організація є юридичною особою, має статус неприбуткової. Розповіла, що членство в Асоціації є добровільним та індивідуальним, до організації можуть долучитися прес-секретарі, судді-спікери, судді та працівники апаратів судів, викладачі навчальних закладів, PR-спеціалісти та інші особи, які здійснюють діяльність, спрямовану на покращення комунікації між судовою владою та іншими гілками влади і суспільством.
Другий день форуму був присвячений відточенню майстерності у мобільній журналістиці. Андрій Приймаченко, викладач школи журналістики Українського католицького університету, ментор Школи мультимедійної журналістики, режисер, медіаактивіст, провів для присутніх майстер-клас з відеозйомки із використанням смартфона. Учасники заходу одержали практичні поради щодо знімання, монтування відео, а також попрактикувалися у створенні відеоролика.
Другий загальнонаціональний професійний форум прес-секретарів судів вже другий рік поспіль об’єднує судових комунікаторів та дає змогу його учасникам удосконалити професійні знання та вміння, необхідні у повсякденній професійній діяльності.
З використанням фото Прес-центру судової влади України.