flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Господарський суд Чернігівської області долучився до онлайн трансляції міжнародного вебінару “Дистанційне правосуддя”

04 травня 2020, 16:22

30 квітня 2020 року відбувся міжнародний вебінар: «Дистанційне правосуддя», організований проектом «Право-Justice», що проходив у режимі відеоконференції.

Спікери заходу -  судді з України, Австрії, Азербайджану, Бельгії, Естонії, Німеччини, Ізраїлю, Литви, Молдови, Польщі, Швеції, міжнародні та національні експерти - ділилися досвідом у впровадженні дистанційного правосуддя.

Питання побудови інформаційних систем, забезпечення балансу між  процедурами онлайн судочинства і традиційним процесом, що закріплені в  процесуальних кодексах, створення безпечних умов для суддів та учасників судового процесу в умовах пандемії, можливості для суддів проводити слухання не із залу судового засідання, а з власного дому - у фокусі уваги вебінару.

Учасники вебінару поділилися досвідом практичного напрацювання у запровадженні та використанні дистанційного правосуддя, використання програмного забезпечення у проведенні онлайн слухань та відеоконференцзв’язку поза межами приміщення суду.

Хейлі Сепп, суддя Віруського окружного суду розповіла про досвід  Естонії у запровадженні дистанційного правосуддя. У своєму виступі зауважила, що  в умовах пандемії обмежено доступ осіб до суду, судді мають можливість проводити  засідання  з дому за допомогою Skype,  спеціального програмного забезпечення немає. Секретар суду також може працювати  з дому,  прокурор може брати участь у засіданні онлайн.

Карстен Манке  розповів, що суди Німеччини не мають великого досвіду використання електронного правосуддя, це пов’язано  із питанням  захисту даних.

Шайні Бенкін, науковий експерт Центру SATURN з управління судовим часом (CEPEJ), наголосила, що Ізраїль має досвід впровадження електронного судочинства з 2010 року і нині великий відсотків  справ,  провадження  у яких відкрито останнім часом, надходять через  систему електронного суду.

Україна має досвід проведення судових засідань у режимі відеоконференцзв’язку між судами з 2013 року. В умовах пандемії, внесено відповідні зміни до законів, які дозволяють проводити судові засідання поза межами суду. Дистанційне правосуддя працює і водночас знаходиться у стадії вдосконалення, оскільки від суддів, захисників та інших учасників процесів надходять зауваження щодо законності та зручності використання програмних продуктів, ліцензійних умов та забезпечення збереження персональних даних. Система «Електронний суд», яка працює в Україні в тестовому режимі з 2018 року, дозволяє використовуючи електронний підпис, дистанційно подавати та отримувати з суду процесуальні документи в електронному вигляди, вести офіційну переписку, - зазначив заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький.

 

За інформацією прес-секретаря суду

04.05.2020